Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Power Supply / PSU > eVGA 650W SuperNova G1 80+ Gold Fully Modular Power Supply (120-G1-0650-XR)
eVGA 650W SuperNova G1 80+ Gold Fully Modular Power Supply (120-G1-0650-XR)
Loading... Contact Store
   Same Day Dispatch   Question Mark
Order within 12hrs and 49mins
Ready for 4th Generation Intel Core Processors (C6/C7 Idle Mode)
 The EVGA SuperNOVA 650 Power Supply is here with Gold Rated Efficiency. Designed with enthusiast needs in mind the SuperNOVA series are the best choice to power next generation enthusiast computers. Combining 650W of continuous power with exceptional performance, stunning efficiency, and cutting-edge design and features, the SuperNOVA series power supplies are what you need to take your system to the next level.
 NOTE: For power supplies purchased in Europe, a European style power cable will be provided.
CABLE LENGTHATX CABLE 1x 600mm (m)
 EPS CABLE 1x 600mm (m), 1x 750mm(m)
 PCIE CABLE 2x 600mm(m), 2x 750mm(m)
 SATA CABLE 1x 450mm, 550mm, 650mm (m), 2x 550mm, 650mm, 750mm (m)
 FOUR-PIN PERIPHERAL CABLE 1x 550mm, 650mm, 750mm (m), 1x 550mm, 650mm, 750mm +850mm (Floppy)
 FLOPPY ADAPTER NA
 AC POWER 1x 1800mm (m)