Home  > Household Appliances  > Television  > Commercial Displays  > Interactive Panels > Imago AIOS Lite Chrome Pro L1 55in 4K Touch Intel Celeron N5095 128GB SSD 8GB RAM Google ChromeOS Flex SmartBoard (IMB-55-AIOSL1-CH)
Imago AIOS Lite Chrome Pro L1 55in 4K Touch Intel Celeron N5095 128GB SSD 8GB RAM Google ChromeOS Flex SmartBoard (IMB-55-AIOSL1-CH)
55" 4K LED display (3840×2160) 350 cd/m² brightness, 4000:1 contrast, 7 ms response, 178° view. IR 40‑point touch (pen/finger), 3.2 mm glass, 13 MP camera (104°). Intel Celeron N5095, 8 GB RAM, 128 GB SSD, HDMI 2.0, USB‑C, LAN, Wi‑Fi.
Loading... Contact Store
   Same Day Dispatch   Question Mark
Order within 10hrs and 37mins
NOTE: Extended warranty can be applied to 5 years upon request to the corporate team.
SPECIFICATIONS:
DISPLAY
Panel Size
55in
Light Source
LED
Brightness
350 cd/sq.m
Contrast
Resolution
3840 x 2160
Response Time
7ms
Viewing Angle
178º
Display Colour
8 bits
Screen Protection
3.2mm, AG, Tempered, Mohs7
CONNECTIVITY
Input
Output
Audio Output 3.5mm (1)
INTERACTIVE PARAMETER
Touch Surface
Anti-Break
Touch Sensor
IR
Touch Point
40 points
Writing Tools
Pen or Finger
Touch Resolutions
32768 x 32768
Response Time
Less than 5ms
Cursor Time
125 point/s
Positioning Accuracy
1 mm
Interface to Computer (External)
USB (Touch Out) x 2
CAMERA
Built-in Camera
13 Megapixel
Viewing Angle
104º wide of view
Camera Resolution
 FHD (1920x1080p)
SYSTEM PROCESSING
Processor
Intel Celeron N5095 Processor N Series
RAM
8GB
Storage
128GB
LAN Port
1
WLAN
2.4Ghz & 5Ghz
  • Product Name: