Thermaltake Massive A23 Notebook Cooler (CL-N013-PL12BL-A)
  • 43426_thumb_P_1523935066056
  • 43426_thumb_P_1523935080747
Loading... Contact Store
   Same Day Dispatch   Question Mark
Order within 7hrs and 48mins
Thermaltake Massive A23 Notebook Cooler
The new Massive A23 is compatible with 16" gaming notebooks. By using steel mesh design and a 120mm silent fan, the Massive A23 delivers the best cooling performance. Also, the excellent ergonomic concept offers the most comfortable viewing angle as well as reinforces the experience in gaming battlefield.
Official Product Link Open Link
Specifications P/N CL-N013-PL12BL-A
Compatibility For 10Âť~ 16ÂťNotebook
Dimension 350 x 260 x 32 mm
Fan Dimension 120 x 120 x 18 mm
Weight 622g
Color Black
Material Plastic + Metal mesh
Rated Current 0.13A
Rated Voltage 5V
Fan Speed 1200±10%RPM
Noise 28 dBA
Air Flow 38 CFM
Air Pressure 0.93 mm-H2O