Thermaltake TH360 V2 Ultra EX ARGB LCD Display AIO Liquid CPU Cooler (CL-W415-PL12SW-A)
Liquid cooling kit: 12V pump (1500‑3300 RPM), 2.1” 480×480 TFT CPU display (5 V), copper water block, 120 mm PWM fan (500‑2000 RPM), 460 mm rubber tube, 396×120×27 mm Al radiator, fits Intel LGA & AMD AM sockets, USB‑9‑pin for Windows 10/11.
Loading... Contact Store
   Next Day Dispatch   Question Mark
Order within 17hrs and 59mins
CPU-Cooling-Thermaltake-TH360-V2-Ultra-EX-ARGB-LCD-Display-AIO-Liquid-CPU-Cooler-CL-W415-PL12SW-A-1
SPECIFICATIONS:
Pump
Motor Speed : PWM 1500~3300 RPM
Rated Voltage : 12V
Rated Current : 0.43A
Power Input : 5.16W
CPU Display
Rated Voltage : 5V
Power Input : 1.15W
Display Type : 2.1”TFT-LCD
Display Resolution : 480x480 (RGB) px
Display Support
Interface : Micro USB to USB (9PIN)
System Compatibility : Windows 10 / 11
Water block
Material : Copper
Fan
Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Speed : PWM 500~2000 R.P.M
Rated Voltage : 12V/5V
Rated Current :0.19A & 0.32A (one fan)
Power Input : 2.28W & 1.6W (one fan)
Air Flow. : 68 CFM (one fan)
Static Pressure. : 2.95 mm-H2O (one fan)
Noise Level. : 28.5 dB-A
Tube
Length : 460mm
Material : Rubber
Radiator
Dimension : 396 x 120 x 27 mm