Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Memory (RAM)  > DDR4 RAM > G.Skill 32G (2x16G) F4-3200C16D-32GIS Aegis 3200MHz CL16 DDR4 RAM
G.Skill 32G (2x16G) F4-3200C16D-32GIS Aegis 3200MHz CL16 DDR4 RAM
  • 56230_thumb_P_1595576048809
Loading... Contact Store
   Same Day Dispatch   Question Mark
Order within 5hrs and 35mins
DDR4-RAM-G-Skill-32G-2x16G-F4-3200C16D-32GIS-PC4-25600-DDR4-3200-Mhz-1
SPECIFICATIONS:
Memory Type
DDR4
Capacity
32GB (16GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Tested Speed (XMP/EXPO)
3200 MT/s
Tested Latency (XMP/EXPO)
Tested Voltage (XMP/EXPO)
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
SPD Speed (Default)
2133 MT/s
SPD Voltage (Default)
1.20V
Fan Included
No
Features
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready
Additional Notes
Memory kits will boot at the SPD speed at default BIOS settings with compatible hardware.
Memory module height can be found in the FAQ, under the question "How tall are the memory modules?".
  • Product Name: